SKB 3SKB-SR20 Support Rails (20")
SKBSKU: SKB 3SKBSR20
MPN: 3SKB-SR20 UPC: 789270991118
Description
20 Inch Support Rails
Support Rails that are made of zinc plated steel to support additional weight for 20" Shock Racks only.
Specifications:
  • Built In Wheels or Casters: No
  • Product Weight: 2.07 lb: 0.94 kg
  • Exterior Length: 19.5 in: 49.53 cm
  • Exterior Width: 2 in: 5.08 cm
  • Exterior Height: 1.25 in: 3.17 cm
  • Carton Length: 20 in: 50.8 cm
  • Carton Width: 2.5 in: 6.35 cm
  • Carton Height: 2 in: 5.08 cm