Middle Atlantic CWR-26-22SD CableSafe Wall Mount Rack 26U
Middle AtlanticSKU: MAP CWR2622SD
MPN: CWR-26-22SD UPC: 656747113161
  • For Structured Cabling
  • 26U Racking Height
  • 20" Usable Depth
Description
26 Space (45-1/2") CableSafe Data Wall Cabinet with Solid Door, 22" Deep
Features:
  • Structural Features
  • 26" width cabinet to allow for much needed space for patching. Comes standard with wide-face rackrail on left and right of cabinet.
  • Thermal Management
  • Ships with front rackrail at 4" setback position to accommodate cable managers. Also accommodates rear rackrail for rear support and cable management.