Middle Atlantic CWR-12-26VD CableSafe Wall Mount Rack 12U
Middle AtlanticSKU: MAP CWR1226VD
MPN: CWR-12-26VD UPC: 656747112898
  • 12U Racking Height
  • 24" Usable Depth
  • Reversible Left or Right Swing Door
  • Locking/Latching Vented Front Door
Description
12 Space (21") CableSafe Data Wall Cabinet with Vented Door, 26" Deep
Features:
  • Structural Features
  • 26" width cabinet to allow for much needed space for patching. Comes standard with wide-face rackrail on left and right of cabinet.
  • Thermal Management
  • Ships with front rackrail at 4" setback position to accommodate cable managers. Also accommodates rear rackrail for rear support and cable management.